
Įsisąmoninimu (ang. Mindfulness) ir atjauta grįsti mokymai streso valdymui ir sąmoningumui
10-08, an
|Utena
Kviečiu stabtelėti ir į save, savo gyvenimą pažiūrėti naujoko žvilgsniu bei išmokti pasirūpinti savimi su atjauta ir geranoriškumu.


Laikas ir vieta
2024-10-08 17:30 – 20:00
Utena
Apie renginį
APIE MOKYMUS
Mokymai grįsti dėmesingo įsisąmoninimo (ang. Mindfulness) intervencijomis streso įveikai, nerimo ir depresijos prevencijai ir atjauta grįstam gyvenimui. Mokymu pagrindu yra "Dėmesingu įsisąmoninimu (ang. Mindfulness) grįsta streso valdymo programa (angl. Mindfulness-based stress reduction, MBSR) sukurta prof. med.m. dr. Jon Kabat-Zinn (Masačusetso universitetas, JAV). Šios programos pagrindu yra įvairios savireguliacinės meditacinės praktikos (formalios ir neformalios), kurių ištakos slypi budizme, skirtos dėmesingumui, įsisąmoninimui lavinti. Pasak dr. Jon Kabat-Zin, įsisąmoninimo praktika yra esminė meilės išraiška. Tai reiškia, jog atjauta ir atjauta sau yra kilusi iš įsisąmoninimo šaknų".
Praktikos adaptuotos “vakarietiškam” šių laikų žmogui, jų efektyvumas pagrįstas daugybe mokslinių tyrimų. Dėmesingas įsisąmoninimas (angl. Mindfulness) jau keletą dešimtmečių sparčiai populiarėja ne tik medicinoje, sporte, švietime, bet ir verslo aplinkoje: Google, Intel, Apple, Nike ir kitos lyderiaujančios kompanijos įtraukia tai į savo mokymo programas. Pastaraisiais metais mindfulness praktika tapo ypač populiari, jos įtaka mažinant stresą bei nerimą moderniose visuomenėse pakurstė pasaulinį susidomėjimą gilesniu jos suvokimu. Kaip „ekologiškas” tapo nauja kryptimi maistui, taip mindfulness tapo nauja kryptimi proto valdymui bei psichoemocinės sveikatos puoselėjimui.
Patyriminiai mokymai skirti streso valdymui, nerimo, įtampos mažinimui, psichologinio atsparumo ir darbingumo didinimui, perdegimo sindromo, depresijos atkryčio prevencijai, gyvenimo kokybei gerinti ir vidinei ramybei atstatyti.
Ši patyriminė patirtis grupėje pasitarnaus visiems, norintiems geriau pažinti save, sveikiau tvarkytis su stresu, nerimu, neapibrėžtumu ir gyventi sąmoningesnį gyvenimą, įgaunant praktinių įgūdžių, reikalingų kasdieniniame gyvenime. Programa paremta dėmesingo įsisąmoninimo (ang. Mindfulness), kognityvinės ir elgesio terapijos grįstomis metodikomis. Užsiėmimų metu praktikuosime įvairias meditacines, atjautos praktikas, mokysimės puoselėti geranoriškesnį santykį su savimi, kitais bei pasauliu. Auginsime palaikantį, daugiau geranoriškumu, mažiau vidiniu kritiku paremtą santykį su savimi ir pasauliu, ypač susiduriant su sunkumais ar iššūkiais.
KO GALIMA IŠMOKTI PRAKTIKUOJANT DĖMESINGĄ ĮSISĄMONINIMĄ (MINDFULNESS)?:
• Dėmesingumas ir koncentracija. Galimybė koncentruoti ir sąmoningai valdyti dėmesį.
• Savo minčių, emocijų/jausmų ir kūno pojūčių įsisąmoninimas. Galime panaudoti savo neurofiziologinius resursus geriausiu būdu ir daryti išmintingus sprendimus remdamiesi gerai įsisąmoninta informacija.
• Sugebėjimas būti dabartyje. Praeities jau nėra, ateities dar nėra ir mes gyvename ir kuriame ateitį dabartyje. • Sugebėjimas decentruotis. Galimybė „pamatyti“ savo mintis, jausmus ir kūno pojūčius tarsi iš šalies, neįsitraukiant į skausmingą kentėjimą ir tuo būdu palikti resursų išmintingesniems sprendimams.
• Sugebėjimas pripažinti, priimti realybę, neprisirišant ir neteisiant. Tai suteikia matyti kuo objektyvesnę informaciją. vyzdžiui, kvėpavimą), „leisti praeiti“ disfunkcinėms mintims, emocijoms ir kūno pojūčiams.
• Galimybė funkcionuoti „buvimo“, o ne tik „darymo“ režime. Gebėjimas tiesiog „(iš)būti“ tuo metu, nesiekiant jokio specialaus tikslo ar būsenos (atsipalaidavimo, laimės), gali labai padėti susidūrus su realiomis išorinėmis ar vidinėmis problemomis. • Gebėjimas „paleisti“. Atsiranda įgūdžiai panaudoti fiziologinius fenomenus
• Savo kūno ir kūno pojūčių pripažinimas/priėmimas. Tai suteikia galimybę suvokiant realybę sąmoningiau nuspręsti ką norime daryti toliau.
KAM TINKA?
Visus skubančius, nespėjančius, neturinčius laiko ir jau pamiršusius, ką reiškia „būti čia ir dabar“ bei pasirūpinti savimi, kviečiame stabtelėti, atsikvėpti ir prisiminti tai, kas gyvenime svarbiausia. Programa tinka visiems nepriklausomai nuo amžiaus, siekiantiems gyventi sąmoningesnį, harmoningesnį, pozityvesnį gyvenimą ir jaustis laimingesniais. SVARBU: beprasidedant mokymams su dalyviais bus susisiekta asmeniškai, siekiant aptarti dalyvavimo grupėje lūkesčius.
Pastaba: Šie užsiėmimai grupėje nerekomenduojami asmenims, turintiems psichozinių sutrikimų, šiuo metu išgyvenantiems sunkios depresijos epizodą ar ką tik patyrusiems krizę.
KADA ir KAIP?
Tai 8 savaičių trukmės programa (8 susitikimai 3 mėnesių laikotarpyje), kurią sudaro 2,5 val. neuroedukacinės pratybos nedidelėje grupėje. Dalyvaudami šioje programoje neurofiziologiškai ir psichologiškai įgysite daugiau stabilumo ir išminties. Grupė uždara (iki 10 asmenų), prasidėjus kursams nauji dalyviai nebus priimami.
Užsiėmimai vyks antradieniais, pirmas užsiėmimas spalio 8 d., 17.30 val. Susitikimų laikas gali keistis pagal grupės dalyvių susitarimą.
DALYVAVIMO MOKESTIS: mokant visą kursų kainą 200 Eur, mokant dalimis- 110 Eur x2
Grupę veda Jurgita Zabulytė Kupriūnienė, psichoterapeutė (Kognityvinė elgesio terapija/KET, Schemų terapija, Vidinės šeimos terapija, Integratyvi somatinė traumų terapija, Įsisąmoninimu grįsta kognityvinė terapija ir kt), klinikinė hipnoterapeutė, sertifikuota dėmesingo įsisąmoninimo (angl. Mindfulness) instruktorė, sertifikuota Emocinio intelekto trenerė (JAV, JAE), ugdomojo konsultavimo (ang. Coaching) specialistė, Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos narė, Britų psichologų bendruomenės narė (British Psychological Society/BPS). Daugiau - www.atvirasirdimi.lt
Turite klausimų dėl mokymų? Drąsiai susisiekime pasiteiravimui tel. 8 -600-64393 (Jurgita)